E Randevu

E Randevu, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile nasıl randevu alınır

Örnek Aksaray Devlet Hastanesi e Randevu işlemleri
Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS). MHRS 11 Temmuz 2011 tarihinden itibaren ilimizde yürürlüktedir.

Randevu nasıl alınır?

İnternetten http://85.111.7.201/Randevuadresi ile

Nasıl randevu alınır?

İnternetten http://85.111.7.201/Randevu adresi tıklanarak açılan MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ sayfasında sisteme kayıt olunmadıysa Yeni Üye butonu tıklanarak, üye olunur. Sisteme Kayıt olunmuşsa T.C. Kimlik Numarası ve Parola ile giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra;

1. "İl" kısmından AKSARAY seçilir.

2. "İlçe" kısmından MERKEZ (randevu alınacak ilçe) seçilir.

3. "Hastane" kısmından HASTANE (randevu alınacak hastane) seçilir.

4. "Klinik" kısmından muayene olunmak istenen POLİKLİNİK seçilir.

5. "Klinik Yeri" kısmından Klinik Yeri veya Hekim seçilir.

6. "Hekim Ara" botunu tıklanarak uygun kriterdeki kayıtlar listelenir.

7. Açılan listeden istenilen hekimi seçerek sağda çalışma cetvelini görüntüleyip uygun olduğu bir saatten (yeşil ile renklendirilmiş) istenilen bir saate tıklanarak "randevu saati" seçilir.

8. Açılan "Randevu Onayı" penceresinde bilgileri kontrol ettikten sonra güvenlik için gerekli olan "Solda ne yazıyor" kısmındaki rakamlar boş yere girilir.

9. "Randevuyu Kaydet" butonu ile işlem tamamlanır.

Randevu Almak İçin Tıklayınız.

Nasıl randevu alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

NOT:VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN MHRS HASTA KABUL BÖLÜMÜNE BAŞVURMALIDIR.