NÜ Öğrenci Otomasyonu

Niğde Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Niğde Üniversitesi Otomasyon ÖBS
GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ
Üniversitemiz öğrencileri otomasyon sistemlerini kullanarak Ders Kaydı, Harç Bilgileri ve Not Durumu görme işlemlerini aşağıdaki linkler üzerinden yapabilirler

Hazırlık, 1. , 2. ve 3. Sınıf öğrencileri için

Öğrenci otomasyon Girişi

Sisteme ilk defa giriş yapacaklar için; Kullanıcı Kodu için öğrenci numarası, şifre için TC Kimlik numarası kullanılmalıdır.
Ders Kaydı sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, kayıt yapmadan önce danışmanınızla irtibata geçiniz.
Öğrenim Harcında Problem olan Öğrenciler Bağlı Bulundukları Öğrenci İşleri Büroları ile İtibata geçmeleri gerekmektedir.
Yeni Eğitim-Öğretim yılında bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.
Katkı payınızı bankaya yatırır yatırmaz ders kaydınızı yapabilirsiniz.
Şifre için Kullanılan uzunluk 20 karakterdir..


Rektörün Açıklaması
Bilimi rehber edinen, gelişme ve öğrenmeye değer veren, emek harcayan ve yorgunluğun hazzını doyasıya tadan bir toplum oluşturmaya büyük çaba harcamaktayız. Ulu Önder Atatürk'ün bizlere gösterdiği "Çağdaş Uygarlık Düzeyine Ulaşma” hedefi başlıca ilkemizdir. Çünkü inanıyoruz ki geleceğin Büyük Türkiye'sini yaratmak, ancak büyük Atamızın ilke ve inkılâplarını rehber olarak uygulamakla mümkün olacaktır.

Bu yüzden, geleceğimizin teminatı olan siz sevgili gençlerimizin, üniversitelerde çağdaş yöntemlerle eğitilmesi ve güncel bilgilerle donatılması zorunludur.

Eğitimde aynı derecede öncelikli bir diğer hedefimiz de, sizlerin sadece belli bilgilerle donatılması yerine, sizlerde araştırma arzusu yaratmak, yaşam boyu kendini geliştirme ve bilgiye ulaşma yollarını öğretmek, girişimcilik, yerinde karar verebilme ve problem çözme yeteneğini geliştirmek olmalıdır. Dinamik, girişimci, sentez yapabilen, bilimsel nitelikleri yüksek, Türk gençleri yetiştirip, ülkemizin gelecekteki gücünü ve etkinliğini görmek, bizlerin en büyük kıvancı olacaktır.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Adnan GÖRÜR
Rektör

Niğde Üniversitesi Otomasyon, Niğde Ünüversitesi ÖBS Giriş,niğde üniversitesi obs,niğde üniversitesi obis,niğde üniversitesi obisis,niğde öbs,niğde üniversitesi öğrenci bilgi sistemi