Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı 60 Obez Ambulansı Aldı

Obezler için 60 ambulans

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 486 sağlık aracının hizmete alım töreninde Antalya'da trafik kazası geçiren Rus gence bakan Gülsüm Kabadayı'ya millet adına teşekkür etti. Sağlık personeline yapılan saldırıları kınayan Erdoğan şunları söyledi:

Sağlık Bakanlığı Asılsız MHRS İddialarını Yalanladı

Sağlık Bakanlığı, 'MHRS' ve 'Alo 182' ile ilgili iddiaları yalanladı

ANKARA (CİHAN)- Sağlık Bakanlığı, 'Merkezi Hastane Randevu Sistemi' ve 'Alo 182' ile ilgili olarak medyada yer alan iddiaları yalanladı. Bakanlık, MHRS'nin Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin önemli bir bileşeni olduğuna dikkat çekerek, vatandaşların hastanede bekleme sürelerinin azaltıldığını ve hizmete ulaşımın kolaylaştığını belirtti. Ayrıca bakanlığın 'Alo 182'den ücret aldığı da yalanlandı.

E-SAĞLIK DANIŞMANLIK VE BİLGİ ALMA MERKEZİ

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan e-sağlık ile ilgili duyuru
SORU VE SORUNLARINIZ İÇİN : E-SAĞLIK DANIŞMANLIK VE BİLGİ ALMA MERKEZİ ,

E-Sağlık alanındaki tüm problem, öneri, soru ve görüşlerin iletilebildiği E-Sağlık Danışmanlık ve Bilgi Alma Merkezi , profesyonel çağrı merkezi altyapısı ve deneyimli ekibi ile 1 Ocak 2012 tarihinden beri hizmet vermektedir.

Kağıt reçete uygulamasına devam

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, hastalara ıslak imzalı reçete verilmediği yönünde gelen şikayetlere dikkat çekerek, elektronik reçete ile birlikte kağıt reçete uygulamasına devam edilmesi talimatı verdi.

Sağlık Bakanlığı açıkladi hangi damacana su markaları kirli çıktı

İstanbul'da kirli çıkan damacana su markaları
Sağlık Bakanlığı'ndan damacana sularla ilgili beklenen açıklama geldi. İlk açıklama İstanbul için yapıldı. Diğer illerdeki sonuçlar ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. İstanbul için yapılan 61 su dolum tesisi denetiminden geçer not alamayan 5 marka 'Buzada', 'Erpınar', 'Alps', 'Kervansaray' ve 'Yalısu' oldu.

YARGIYA BAŞVURACAĞIZ

Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarına uygulanan şittet konusunda basın açıklaması yaptı

Basın Açıklaması

Sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin takipçisi olacağım.
Sağlık Bakanı Akdağ, sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin bizzat takipçisi olacağını belirterek “bütün sağlıkçı kardeşlerim, doktor arkadaşlarım şundan emin olsunlar onlara karşı yöneltilen şiddetin ister sözel olsun ister fiili bizzat ben takipçisi olacağım. Milletimizi tenzih ediyorum ama kendini bilmezler varsa onlara da bu meydanı boş bırakmayacağız. “Kimbir sağlık çalışanına bir fiske vurursabana vurmuş gibi müdahale edeceğim, benim arkadaşlarımı sahipsiz sanmasınlar” dedi.